Zátopkovy štafety 2024 2

27. září 2024

I v tomto školním roce se na ZŠ a MŠ Červená Voda konaly tradiční běžecké závody zvané Zátopkovy štafety. Jako běžeckou arénu jsme pro letošní rok zvolili sportovní halu, kvůli špatnému počasí.
Jako každý rok jsme se v prvním kole závodu snažili překonat čas Emila Zátopka na 10 km, který tuto trasu zdolal za 28:54,2. Celkem 24 žáků a pan učitel Radim Válek se ze všech sil snažili a podávali jeden skvělý výkon za druhý. I přes veškerou snahu se nám tento čas nepodařilo pokořit, ale dokázali jsme překonat čas loňského roku, který byl 32:30,7. Nejrychleji se povedlo svůj 400m úsek zaběhnout Jakubovi Vernerovi z 9.B s časem 1:07,0. Nejrychlejší dívka pak byla Marie Burešová z 6.B s časem 1:17,0.
Další částí byly závody štafet mezi ročníky na jedno kolo. První se na startu představila štafeta 6. ročníku proti 7. ročníku. Výsledek byl velmi těsný, ale nakonec vyhrál 7. ročník s časem 2:48,4. V závodě mezi 8. a 9. ročníkem už byl výsledek méně těsný, ovšem snaha a zarputilost byla vidět na obou stranách. Vítězem se stal 9. ročník s časem 2:36,2.
Poslední štafetou, letos poprvé, byl běh učitelského výběru proti výběru z 9. ročníku. Ve velmi napínavém a diváky podporovaném závodě nakonec žáci 9. ročníku zvítězili.
Věřím, že se závod učitelů a žáků stane další pěknou tradicí. Děkuji všem zúčastněným závodníkům, fanouškům, a pomocníkům. Těšíme se zase za rok.